Aktuality

EGÚ Brno: Růst cen energií je nevyhnutelný, firmy musí investovat do technologií

30.8.2021, ČTK, ENERGY-HUB Růst cen energií v Česku je nevyhnutelný. Domácnostem může dočasně pomoci fixace cen, firmy by měly včas investovat do nových technologií. V tiskové zprávě to uvedla nezávislá poradenská společnost EGÚ Brno. Důvodem očekávaného růstu cen je podle firmy odklon od uhlí kvůli ukončení provozu uhelných elektráren, budování nových zdrojů a rostoucí poplatky za distribuci spojené s investicemi do rozvoje obnovitelných zdrojů.

Německo ruší jádro, elektřina u nás zdraží

9.1.2020, Novinky.cz, ENERGY-HUB, Martin Procházka, Právo Odklon Německa od jaderné energie a jeho podpora obnovitelných zdrojů se v nejbližších letech promítnou nejen do vyšších nákladů tamních spotřebitelů za elektřinu, ale i do jejích cen pro české domácnosti.

Cena silové elektřiny na kladenské burze výrazně vzrostla

14.1.2019, ČTK, ENERGY-HUB Cena silové elektřiny na Českomoravské komoditní burze Kladno (ČMKB) vzrostla meziročně o více než 40 procent, plyn zdražil téměř o 30 procent. Důvodem je růst cen na velkoobchodních trzích. ČTK o tom dnes informoval mluvčí burzy Martin Soukup.

Nastává konec levných energií. Podívejte se, jak zdraží plyn, teplo, elektřina i voda

3.1.2019, Aktualne.cz, Petr Lukáč Energetické firmy si právě uplynulý rok užily. Po letech předpovědí konce klasické energetiky se vývoj otočil. A zlevňovat se nebude ani letos.

Na energeticky úsporné projekty pro firmy je připraveno 6 miliard

11.7.2018, ČTK, ENERGY-HUB Pro podniky, které chtějí vytvářet energeticky úsporné investiční projekty, má ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) připraveno šest miliard korun z evropských dotací. O peníze mohou firmy žádat od letošního 2. července do 29. dubna 2019. Maximální dotace na projekt je 400 milionů korun. ČTK to dnes sdělila mluvčí MPO Štěpánka Filipová.

Češi si připlatí za elektřinu. Její cena na burze se výrazně zvyšuje

4.7.2018, irozhlas.cz, Prokop Havel, Jiří Chum Cena elektřiny na burze roste z několika důvodů. Jedním z nich je podle tajemníka Sdružení velkých spotřebitelů energie Karla Šimečky vysoká poptávka, pod kterou je podepsaný hospodářský růst v posledních měsících.

Češi si připlatí za elektřinu, další dodavatelé podraží

3.7.2018, energyhub.eu, ČTK Většina Čechů si letos pravděpodobně připlatí za elektřinu. Další dodavatelé zdraží některé produkty, nově mimo jiné Pražská energetika (PRE) a MND. Vyplývá to ze zjištění ČTK. Podle firem jsou důvodem zdražení rostoucí velkoobchodní ceny komodity. Cena elektřiny na Pražské energetické burze pro rok 2019, na který se obchodníci nyní nejvíce zásobí, asi 45 eur (1170 Kč) za megawatthodinu (MWh), meziroční nárůst je více než poloviční.

Co přinesl týden: Zdražují pohonné hmoty i elektřina, dlouhodobé řešení je v nedohlednu

25.6.2018, energyhub.eu, Simon Dytrych  V pátek 22. června proběhla valná hromada akcionářů polostátní firmy ČEZ. Společnost má v současnosti před sebou několik výzev. Rozhoduje se, zda a jak dostavit nové jaderné bloky v Česku, navíc sílí politické tlaky na rozdělení kolosu.Faktem je, že Česko v honbě za snižováním emisí energii z atomu potřebuje stejně jako jiné státy světa. Cena elektřiny se totiž i díky podpoře obnovitelných zdrojů zvyšuje. Lidé si díky příliš malému navýšení těžby kartelu OPEC stále připlatí i za pohonné hmoty.

Ceny emisních povolenek klesly po jednáních o cíli OZE v EU na měsíční minima

18.6.2018, oenergetice.cz, David Vobořil Cena evropských emisních povolenek za poslední týden klesla o 8 %. Za poklesem stojí nově dojednaný evropský cíl v podílu OZE a vyšší dodávky na trh z národních aukcí.
LOADING_TEXT