Na energeticky úsporné projekty pro firmy je připraveno 6 miliard

11.7.2018, ČTK, ENERGY-HUB

Pro podniky, které chtějí vytvářet energeticky úsporné investiční projekty, má ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) připraveno šest miliard korun z evropských dotací. O peníze mohou firmy žádat od letošního 2. července do 29. dubna 2019. Maximální dotace na projekt je 400 milionů korun. ČTK to dnes sdělila mluvčí MPO Štěpánka Filipová.

Podpora je určena podnikatelům, kteří například modernizují a rekonstruují rozvody elektřiny či plynu, investují do zateplení či moderního LED osvětlení. „Oproti předchozím výzvám jsme zavedli jednu zásadní změnu. Nově platí, že počet žádostí o podporu na jedno IČO není omezen,“ uvedla ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková (za ANO).

Proti předchozím výzvám v rámci operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost se mění podmínky poskytování podpory na zpracování energetického posudku nebo projektové dokumentace. Pokud je příjemcem dotace malý podnik, MPO poskytne podporu do 80 procent uznatelných nákladů. U středního podniku je to 70 procent, v případě velkého podniku 60 procent.

Operační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost může v programovém období 2014 až 2020 čerpat 4,3 miliardy eur (112 miliard korun). Z deseti operačních programů je to třetí nejvyšší objem po OP Doprava a Integrovaném regionálním operačním programu. Celkem může Česká republika v tomto programovém období čerpat 23,9 miliardy eur (620 miliard korun).

Zdroj: cz.energyhub.eu

LOADING_TEXT